Biolampa

chrípka, prechladnutia
Biolampa a Biolampy

, chrípka, prechladnutia

Mapa stránok Vytlač túto stránku Poslať odkaz na túto stránku
Biolampa a Biolampy > Angína, chrípka, prechladnutia

Angína, chrípka, prechladnutia

  • Doprava zadarmo!
  • Nadštandardna záruka 3 roky!
  • Bezplatne mobilný držiak, biogélov a BioFluid ku každému Biostimul

 

Angína, chrípka, prechladnutie

Bakteriálnym a vírusovým infekciám podlieha organizmus predovšetkým v čase, keď je oslabený imunitný systém - najviac s príchodom chladného počasia v zimnom období a na začiatku jari. Medzi najčastejšie ochorenia patria angína, chrípka a nachladnutie. Angína je bakteriálne infekčné ochorenie postihujúce predovšetkým hrdlo - koreň jazyka, a krčnej Mandel. Angína sa prejavuje škriabaním v krku, ťažkosťami pri prehĺtaní, často zvýšenou teplotou alebo horúčkou a zduřelými mandľami. Mandle, ktoré bránia prieniku infekcie do dýchacích ciest, na prítomnosť infekcií reagujú práve zväčšením a začervenaním. V dôsledku zápalu následne dochádza aj k zdureniu a bolestivosti lymfatických uzlín. Príčinou vzniku angíny je najčastejšie baktéria Streptococcus. Prenáša sa tzv kvapôčkovou infekciou - šíri sa vzduchom, najčastejšie kýchaním a kašľom. Inkubačná doba je 2-4 dni, potom sa rozvinú príznaky angíny. Odolnosť imunitného systému je hlavným z faktorov ovplyvňujúce prepuknutiu angíny.


Chrípka je vírusové ochorenie postihujúce prevažne dýchacie cesty s celkovými príznakmi ako je únava, bolesti hlavy, svalov, kĺbov a horúčka. Chrípka začína spravidla vysokou horúčkou, sprevádzanú zimnicou, triaškou, pridávajú sa bolesti hlavy, stuhnutosť šije, bolesti svalov, kĺbov. Počas ďalších jedného až dvoch dní nastupuje nádcha, bolesť a pálenie v hrdle, suchý dráždivý kašeľ, ktorý sa postupne mení v hlienovitý. Chrípku spôsobujú vírusy. Vírus typu A spôsobuje najťažší priebeh chrípky, infekcie typom B máva naproti tomu zvyčajne miernejší priebeh chrípky. Viróza C u dospelých ľudí chrípku prakticky nespôsobuje. Chrípka sa šíri aj kvapôčkovou infekciou.
Prechladnutie je ochorenie horných dýchacích ciest, ktorého prejavy môžu byť rôzne, napr bolesti hlavy, uší, krku, nádcha, kýchanie, zvýšená teplota, kašeľ. Príznaky prechladnutia prepuká rovnako ako u iných infekcií pri oslabenom imunitnom systéme.


Liečba angíny a chrípky

Angína: Pri výskyte vyššie uvedených ťažkostí je nutné vyhľadať lekára. Vo väčšine prípadov lekár nasadí antibiotiká. Je dôležité dodržiavať pokojný režim a dostatočne piť. Streptokokovej infekcie sú veľmi nákazlivé. Nedostatok odpočinku, celková slabosť, nedostatočný príjem tekutín, to všetko zvyšuje našu náchylnosť k vzniku angíny.
Chrípka: Liečba chrípky je zameraná na odstránenie príznakov ochorenia alebo bojuje so samotnými vírusy. Vhodným prostriedkom na prevenciu je aj očkovanie proti chrípke, ktoré dokáže chrániť pred chrípkou ďalších 6 až 12 mesiacov. Avšak vzhľadom k rôznosti typov vírusov spôsobujúcich chrípku nemusí byť ani toto opatrenie vždy účinné.
Prechladnutie: Liečba prechladnutie je rovnako ako v prípade chrípky - liečba prechladnutia je zameraná na odstránenie prejavov, uvoľnenie dýchacích ciest a potlačenie škrabanie v krku (nosové spreje, pastilky, sirupy). Na potlačenie zápalových procesov, uvoľnenie dýchacích ciest a účinnému posilnenie imunity sa využíva tzv metóda Fotóny (červené polarizované svetlo), ktorá má schopnosť tlmiť tvorbu protilátok a pomáhať regeneráciu slizníc. Včasná a pravidelná aplikácia pomáha predchádzať jeho vzniku. Veľký význam má prevencia. V dobe zvýšeného výskytu infekcií sa snažte obmedziť pobyt medzi väčším množstvom ľudí, zvýšte príjem vitamínov (najmä C, tj čerstvé ovocie, zelenina), minerálov (zinok, selén - napr cesnak, cibuľa) a tekutín, teple sa obliekajte. Zvyšujte odolnosť organizmu: k posilneniu organizmu pomáha dostatok telesného pohybu, pobyt v čistom životnom prostredí, dostatok spánku a odpočinku, pestrá strava so zastúpením všetkých druhov potravín. V bytoch je vhodné použitie zvlhčovačov, ktoré zároveň čistia vzduch.

Odporúčania

  • Kľudový režim
  • Dostatok tekutín
  • Zvýšený prísun vitamínov (vitamín C)
  • Podpora imunitného systému

Pri podozrení sa možné prejavy zodpovedajúce vyššie popísaným problémom je nutné vyhľadať odborného lekára a riadiť sa jeho pokynmi. V prípade už prebiehajúceho ochorenia je vždy potrebné dodržiavať pravidelné kontroly u lekára a ním stanovený liečebný režim.


Liečba angíny pomocou biolampy Biostimul

Využitie biolampy Biostimul u spomínaných vírusových bakteriálnych ochorení pomáha zmierniť ich prejavy a urýchliť liečbu. Pravidelné aplikácie biolampy podporujú tiež imunitný systém a posilňujú obranyschopnosť organizmu. V prípade bolestí hrdla doporučujeme aplikácii vykonávať ako zo strán krku, tak otvorenými ústami, a to 2-3 krát denne po dobu 10 minút. V prípade rými vykonávajte aplikáciu na oblasť nosných a čelných dutín (na oblasť nosných a čelných dutín (na všetky oblasti 5 minútová aplikácie 3 krát denne) uvoľníte tak prípadné zahlienenie a zvýšite regeneračný a protizápalový proces nosovej sliznice. U nachladnutí ide predovšetkým o zníženie prekrvenie sliznice horných dýchacích ciest, čo ak dôjde k ich dráždenie vyvoláva kašeľ. V tomto prípade vykonávajte aplikácie biolampou Biostimul na oblasť krku (pod ohryzok 5 minút), v oblasti pod spodnou čeľusťou (sprava aj zľava po 5 minútach), a to aspoň 3 krát denne . U všetkých ťažkostí je vhodné aspoň raz denne. U všetkých ťažkostí je vhodné aspoň raz denne vykonávať aplikáciu na akupunktúrne oblasti posilňujúce imunitu, a to na oblasť stredu hrudnej kosti (5 minút) a oblasť podbruška (5 minút). Aplikácie nevykonávajte v prípade výskytu horúčky!

Ako používať biolampu Biostimul? 

 

 oblasť  dĺžka aplikácie  počet aplikácií  spôsob
 krk  10 min.  2-3 x denne  Vonkajšej strany krku, aj otvorenými ústami na mandle
 koreň nosa  10 min.  2-3 x denne  pri zatvorených očiach
 oblasť priedušiek  10 min.  2-3 x denne  

 

Aplikačná tabuľka - akupunktúrny oblasti

 

číslo akupunktúrne oblasti podľa príručky  dĺžka aplikácie
 17, 18  10 min.

 

Prognóza angíny a možné komplikácie

Prognóza spomínaných bakteriálnych a vírusových infekcií je veľmi dobrá pri včasnom začatí liečby chrípky, angíny a dodržiavanie stanovenej liečby a spánku. Nedostatočne liečená angína môže viesť k vzniku komplikácií. Nesprávne dodržiavanie liečebného režimu môže v niektorých prípadoch viesť až k tzv revmatickému postihnutie srdca a pohybového aparátu. Poškodenie srdca sa prejavuje najčastejšie deformitami na srdcových chlopniach, čo má za následok zhoršenie prietoku krvi srdcom. Prejavuje sa šelest na srdci. V niektorých prípadoch môže dôjsť k náhlemu postihnutie obličiek. Riziko komplikácií a návratu angíny zvyšuje krátka alebo nedostatočná liečba. Príčinou býva často krátka rekonvalescencia. Liečba chrípky by tiež nemala byť podceňovaná, komplikácie chrípky môžu byť veľmi závažné: akútny zápal hrtanu, chrípkový zápal pľúc, zápal svalov, zápal srdca, postihnutie nervového systému (zápal mozgových blán). Postihnutý organizmus je naviac ďaleko náchylnejšie k bakteriálnym infekciám, ktoré môžu spôsobiť zápal pľúc, zápal stredného ucha, zápal prínosových dutín. Podobne ako v prípade chrípky môže viesť aj prechladnutia k vzniku ďalších komplikácií, ako je zápal stredného ucha, zápal vedľajších dutín atď Vo všetkých prípadoch je teda potrebné dostatočná liečba a pravidelná podpora imunitného systému.  

 

Zkušenosti s biolampou Biostimul

„Úžasně pomáhá na posílení imunity, od té doby co mám biolampu Biostimul nevím, co je nachlazení, chřipka, angína. Dále bezvadně pomohl na spáleniny, bolavé nohy, klouby, kuří oka, ekzémy, atd. Bezvadná věc, vřele doporučuji.“
Paní Jarmila, 54 let 

Ako biolampa funguje

Moderné biolampa je zložitý zdravotnícky prístroj, ktorý za posledných niekoľko rokov prešiel výrazným zlepšením a oproti starším biolampám je výrazne účinnejšie. Špičkové biolampy dnes využívajú vlastné patentované technológie, ktoré sú podložené mnohoročným výskumom v oblasti fototerapie. Asi momentálne najúčinnejšia je patentovaná technológia Fotonyx, ktorú využíva biolampa Biostimul. Jednoducho povedané biolampa funguje tak, že lúč o konkrétnych fyzikálnych vlastnostiach preniká do tkaniva a tam "podráždi" bunku. Bunka na to reaguje zrýchlením svojho metabolizmu a tým dochádza k zrýchleniu jej prirodzené správnej funkcie. Biolampa tak naštartuje výrazne rýchlejší prirodzenú regeneráciu celého tkaniva. Tento zdanlivo jednoduchý princíp je v skutočnosti oveľa zložitejšie. Špičkové biolampy používajú technológie, ktoré sú dôkladne klinicky testované a samotná biolampa je veľmi zložité elektronické zariadenie. 

Biolampa Biostimul - Výrobca

Výrobca biolámp Biostimul je spoločnosť Biotherapy, ktorá patrí vo výskume a vývoji lekárskych prístrojov na báze svetelného žiarenia a lasera k špičke. Biolampa Biostimul pre domáce použitie je tak biolampa s najmodernejšou možnou technológiou, ktorá je v dnešnej dobe dostupná. Pre nás zákazníkov je výborné, že takúto špičkovú biolampu možno zaobstarať už za 353,-€.

Najnovšie metóda - biolampa Biostimul

Mnoho ľudí trápi celý rad ochorení, ktorá vie klasická medicína len ťažko liečiť a toto je hlavný dôvod, prečo ľudia majú stále väčší záujem o "zázračný prístroj" biolampa Biostimul. Základom je najnovšia patentovaná technológia Fotonyx, ktorá patrí medzi fototerapeutické prístroja tretej generácie. Biolampa Biostimul sa tak radí medzi špičkové prístroje v oblasti fototerapie. Zakladateľ tohto liečebného odbore dánsky profesor NR Fisen dokonca dostal za svoj vynález Nobelovu cenu.

Biolampa lieči kĺby, šľachy i svaly

Pri postihnutí pohybového aparátu využíva biolampa Biostimul kombináciu analgetického a biostimulačného účinku. Lokálne zníženie bolesti prináša rýchlu úľavu pri akútnych aj chronických bolestivých stavoch. Biolampa Biostimul spôsobí, že zmenšená citlivosť v kombinácii so zvýšeným prekrvením a zlepšeným prísunom účinných látok urýchľuje obnovu poškodeného tkaniva. Najčastejšie sa biolampa Biostimul využíva pri akútnych aj chronických zápaloch šliach, svalov a kĺbov. Biolampa Biostimul pomôže aj od bolesti krčnej chrbtice, pri artróze alebo vyvrtnutia či pomliaždenie kĺbu.

Biolampa na kožné ochorenia

V kožnom lekárstve sa metóda Fotonyx (biolampa Biostimul) využíva pomerne často. Medzi najžiadanejšie patrí ošetrenie jaziev, liečba exémy alebo lupienky. Výrazných účinkov liečby biolampa Biostimul dosahuje pri liečbe detského atopického exémy, plesňových ochorení, preležanín alebo vredov predkolenia. V kozmetike je využívaný protizápalový a biostimulačný efekt biolampy Biostimul k potlačeniu akné a dermatitíd, zneviditeľnenie jazvičiek a na prevenciu strií. Nesporný je tiež efekt pri liečbe oparov - pri včasnom použité je pozorovateľný už po prvých aplikáciách.

 

Vánoční dárky

Hledáte-li smysluplné vánoční dárky, tak biolampa mezi takové vánoční dárky zajisté patří. Darovat něco, co pomáhá léčit je přece to nejlepší, co můžete darovat. Vánoční dárky, které pomáhají ke zdraví opravdu smysl mají.  Proto také biolampa Biostimul patří mezi oblíbené vánoční dárky již řadu let

© BrusTech technologies 2016Prevádzkovateľ: Biolampy

Originální vánoční dárky pro celou rodinu